Zapraszamy BEZPŁATNE WARSZTATY BEZPIECZNY MALUCH 16 stycznia 2020

Zapraszamy do nas na BEZPŁATNE WARSZTATY BEZPIECZNY MALUCH 👶👶👶👶.
Już w czwartek 16 stycznia 2020 najlepsi specjaliści w branży dziecięcej przeszkolą przyszłych rodziców w najważniejszych aspektach świadomego rodzicielstwa. 😍

W programie między innymi:
🔘 Pierwsza pomoc u niemowląt
🔘 Bezpieczny Maluch w podrózy
🔘 Komórki macierzyste
🔘 Bezpieczna podróż w ciąży

IV TARGI MADARBABY – fotorelacja

Dziękujemy wszystkim za przybycie na IV TARGI ARTYKUŁÓW DZIECIĘCYCH MADARBABY.

Jak co roku zainteresowanie bezpieczeństwem dzieci były bardzo duże. Rodziny z uwagą wysłuchały prelekcji o bezpiecznym podróżowaniu, komórkach macierzystych czy pielęgnacji noworodków. Praktyczne warsztaty z pierwszej pomocy i chustonoszenia były wyjątkową okazją, by nauczyć się prawidłowych działań związanych z dzieckiem.

Szczególnym zainteresowaniem najmłodszej części publiczności cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, występ iluzjonisty, zdalnie sterowane samochody oraz popcorn i wata cukrowa.

Już teraz zapraszamy Państwa na przyszły rok na kolejne targi, a poniżej przedstawiamy relację z tego co działo się w tym roku.

rpt
cof
cof
smacap_Bright
cof
dav

cof

ptr
cof
cof
rpt
cof

 

IV Targi Artykułów Dziecięcych MadarBaby

Serdecznie zapraszamy na IV Targi Artykułów Dziecięcych MadarBaby które odbędą się w dniach 26-27 kwietnia 2019 roku.

Po raz kolejny mamy przyjemność organizować dla Was największe targi dziecięce w tej części Polski!

Przyjdź i poznaj nowoczesne metody i rozwiązania na bezpieczne wychowanie dziecka. Skorzystaj z niepowtarzalnych prelekcji i prezentacji od znanych specjalistów i pracowników lokalnej służby medycznej. Dotknij produkty i zaczerpnij informacji z pierwszej ręki od przedstawicieli i wystawców największych producentów artykułów dziecięcych. Dla wszystkich gości przewidzieliśmy:

SPECJALNE RABATY TARGOWE ZAPRASZAMY!

 

Bezpieczny Maluch 8 stycznia 2019

Juz 8 stycznia 2019 zapraszamy wszystkich rodziców oczekujących potomstwa do naszej Hurtowni na spotkanie w ramach kampanii Bezpieczny Maluch.

Kampania Bezpieczny Maluch to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci mająca na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka.

Tematem przewodnim spotkań jest warsztat dotyczący udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży prowadzony przez wykwalifikowanego ratownika medycznego według naszego autorskiego programu.

Poza warsztatem z pierwszej pomocy prowadzonym przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, na rodziców czeka też spotkanie z Ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. W trakcie warsztatu przyszli rodzice dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i komfortu.

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc warunkiem udziału w spotkaniu jest wcześniejsza rejestracja: http://www.bezpiecznymaluch.pl/warsztaty

Każda mama uczestnicząca w warsztatach otrzyma podręcznik Bezpiecznego Malucha, który zawiera schematy postępowania w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

Mikołajki 2018

W dniu 8 grudnia naszej hurtowni Madar odbyły się mikołajki dla naszych klientów . Dzieci mogły skorzystać z atrakcji takich jak malowanie twarzy, kącika plastycznego był też mikołaj z elfami i prezenty . Został zorganizowany  też konkurs gdzie szczęśliwcy wygrali fotelik Cybex Aton 5. Poniżej krótka relacja z imprezy :

 

Nowe prawo we Włoszech w sprawie fotelików samochodowych

 Nowe  prawo w sprawie fotelików we Włoszech.

 

We Włoszech każdy dziecięcy fotelik samochodowy będzie musiał być wyposażony w alarm zapobiegający pozostawieniu przypiętego w nim dziecka. Przepisy w tej sprawie uchwalił parlament. Zanim wejdą w życie, trzeba opracować kryteria techniczne takich urządzeń.

Prace nad uchwaleniem ustawy zakończyły się w Senacie. Zdecydowano, że przepisy, dotyczące fotelików dla dzieci w wielu do 4 lat obowiązywać będą od lipca przyszłego roku, a zatem od lata. To wtedy najczęściej dochodzi do takich zdarzeń, kończących się niekiedy śmiercią dzieci z przegrzania, gdy na wiele godzin są pozostawione w samochodzie.

Lekarze tłumaczą, że przyczyną takich zachowań rodziców bądź opiekunów jest chwilowa amnezja. Wysiadają oni z samochodu zapominając o śpiącym w foteliku dziecku, które mieli na przykład odwieźć do żłobka bądź przedszkola.

Alarm będzie włączał się w aucie, gdy po zgaszeniu silnika nie zostaną odpięte pasy bezpieczeństwa na miejscu, gdzie siedzi dziecko.

KARA do 326 euro

Po tym, gdy uchwalono ustawę, teraz ministerstwo infrastruktury i transportu musi w ciągu 60 dni wydać dekret, który wyznaczy kryteria techniczne wymaganego systemu ostrzegania. Od 1 lipca 2019 roku foteliki bez takich urządzeń będą uznawane za niezgodne z przepisami, a kara za ich brak będzie wynosić od 81 do 326 euro – zapowiedziano.

W przypadku recydywy możliwe będzie odebranie prawa jazdy na okres od 15 do 60 dni.

Dziennik „La Stampa” podał, że prawdopodobnie nowa ustawa budżetowa uwzględni środki na ulgi na zakup takich czujników.

Rodzicom wyjaśniono, że ustawa nie nakłada obowiązku zamiany obecnie używanych fotelików na nowe. Konieczne będzie tylko zainstalowanie alarmu, którego cena ma wahać się od 150 do 350 euro.

 

Informacja z Tvn24bis .pl

III TARGI MADARBABY – fotorelacja

W dniach 20-21 kwietnia 2018 odbyły się III TARGI ARTYKUŁÓW DZIECIĘCYCH MADARBABY.

Stoiska naszych wystawców odwiedziło w tym roku wielu rodziców. Skorzystali oni z fachowej wiedzy doradców i wykładowców oraz mogli nabyć wszystkie produkty z 10% rabatem targowym.

Moc atrakcji dla dzieci sprawiła, że każda pociecha znalazła coś dla siebie:

  • dmuchańce
  • zdalnie sterowane samochody
  • sala zabaw
  • pokaz baniek mydlanych
  • pokaz aikido
  • popcorn
  • wata cukrowa

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z naszych Targów.